Affärsidé

Med god lokal kännedom förser vi våra kunder med maskiner, verktyg och förnödenheter. Som distributör erbjuder vi ett kostnadseffektivt och funktionellt sortiment.

Vår målgrupp är industri, hantverk, lantbruk, kommuner och annan offentlig förvaltning inom Skaraborg.

Våra verktyg


· Bred produktmix · Webhandel
· Besparningsuppföljning · Koncentration på komplexa inköp
· Större ansvar för leveranser av produkter · Optimerad logistik · Specialist kunskap


Adresser

Maskin & Verktyg i Skaraborg AB
Järnvägsgatan 10
533 30 Götene
Tel: 0511-34 45 50
*
MOVAB Falköping
Göteborgsvägen 1
521 30 FALKÖPING
Tel. 0515-69 37 40

Peder Strand Peder Strand VD/Säljare
Tel: 0511-34 45 51
Mob: 0761-39 33 66
E-post: peder@movab.eu
Emil Sandblom Emil Sandblom Uthyrning/Säljare
Tel: 0511-34 45 52
Mob: 0705-85 94 48
E-post: emil@movab.eu
Christer Axelsson Christer Axelsson Säljare
Tel: 0511- 34 45 62
Mob: 0722-25 45 57
E-post: christer@movab.eu
Jonas Svensson Jonas Svensson Säljare
Tel: 0511-34 45 56
Mob: 0722-25 45 56
E-post: jonas@movab.eu
Linus Andersson Linus Andersson Säljare/Marknadsföring
Tel: 0511-34 45 58
Mob: 0722-25 45 58
E-post: linus@movab.eu
Tomas Andersson Säljare
Tel: 0511-34 45 60
Mob: 0727-45 45 22
E-post: tomas@movab.eu
Kurt Böröy Säljare
Tel: 0511-34 45 50
Mob. 0722-25 45 07

E-post: kurt@movab.eu
Dennis Böröy Säljare/Logistik
Tel: 0511-34 45 50
Mob. 0722-25 45 13

E-post: dennis@movab.eu
Joakim Strand Säljare/Transport
Mob: 0722-25 45 91
E-post: joakim@movab.eu
Mikael Hjelm Säljare
Tel: 0511-34 45 50
Mob: 0722-25 45 60
E-post: mikael@movab.eu
Johnny Sundqvist
Auktoriserad instruktör
Telefon: 0723-00 22 26
E-post: utbildning@ub-t.se
Oscar Franzen
Logistik
Telefon 0722-25 44 50
E-post: oscar@movab.eu
Rickard Stenblom Verkstad/Uthyrning
Mob: 0706-92 85 76
E-post: rickard@movab.eu
Annelie Annelie Hultström Inköp/Leveransbevakning
Tel: 0511-34 45 57
E-post: annelie@movab.eu
Iris Blom Ekonomi
Tel: 0511-34 45 61
E-post:
iris@movab.eu
Oskar Gustafsson Säljare
Mob: 0722-25 45 15
E-post:
oskar@movab.eu
Ann Eliasson Ann Eliasson Säljare Falköping
Tel: 0511-34 45 51
Mob: 072-225 44 02
E-post: ann@movab.eu
Olof Mörk Olof Mörk Uthyrning
Tel: 0511-34 45 52
Mob: 076-292 80 23
E-post: olof@movab.eu
Fredrik Rydberg Fredrik RydbergButikschef Falköping /Säljare
Tel: 0511-34 45 51
Mob: 072-225 45 62
E-post: fredrik@movab.eu
Stefan Magnusson Stefan Magnusson Utesäljare
Tel: 0511-34 45 52
Mob: 070-658 72 22
E-post: stefan@movab.eu
Johan Wernersson Johan WernerssonSäljare Falköping /Säljare
Tel: 0511-34 45 51
Mob: 072-225 44 39
E-post: johan@movab.eu


WEBSHOP